NİTELİKLİ KAHVE İLE İLGİLİ HERŞEY COFFEEWORKS'DE

Coffeeshop açmak özellikle son dönemde oldukça popüler bir yatırım. Günden güne çevremizde bir çok yeni mekan açılmakta. Bu kadar sayısı artan coffeeshoplar özellikle insanlar için kolay işletilebilir ve karlı bir yatırım olarak görülmekte. Ama gözden kaçırılan önemli nokta, açılan coffeeshopların %65’inin bir yılı doldurmadan kapattığı yada devrettiği gerçeğidir. Peki nedir iş yapamamamızın sebebi? Neden kapanıyor büyük umutlar bağlayarak açtığımız bu coffeeshoplar?

En önemli sebep yapılan işin basit bir iş olarak görülmesi. Maalesef ülkemizde coffeeshop işletmek de, kahve kavurmak da, kahve yapmak da basit işler olarak görülüyor. Ama işin arka planında önemli bir know-how yatıyor.

Coffeeworks olarak aşağıda ki temel konular hakkında yatırımcılara danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

 

  • Temel fizibilite çalışması : Lokasyon seçimi, mali analiz, yatırım tutarı / karlılık hesaplamaları, rakip analizleri.

 

  • Makine parkuru çalışması : Açacağınız coffeeshop için uygun makine parkurunun seçilmesi. (Espresso makinesi ve değirmen, demleme ekipmanları, buz makinesi, buzdolabı, arıtma, iklimlendirme, multimedia, adisyon programı vs.)

 

  • Menü çalışması: Menünüzde bulunacak ürünler, bu ürünlerin maliyetleri, satış fiyatları.

 

  • Personel seçimi ve yönetimi: Coffeeshopunuzda çalıştıracağınız personelin seçimi ve yönetimi. Bunu takiben kurum kültürünüz olması gereken noktalar.

 

  • Barista eğitimleri: Coffeeshopunuzda çalışacak personelinizin ürün ve ekipman eğitimi.

 

  • 360° Ürün Tedariği: İşletmenizin ihtiyacı olan tüm ürünler ile ilgili tedarikçi danışmanlığı.

 

  • Düzenli denetim: İşletmenizin ve çalışan personelinizin düzenli olarak denetlenmesi, eksiklerin düzeltilmesi.

 

Coffeeworks olarak 4, Coffee Factory olarak 15 yıllık danışmanlık tecrübemiz ile sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyi sizinle paylaşmaya hazırız.

Filtreleme

Sırala

Görünüm

Katalog görünümü

Liste görünümü